Empower people to be in solidarity – Diseminare

Empower people to be in solidarity – Diseminare

 

Asociația dezvoltare și Psihoterapie prin Acțiune a implementat proiectul „Empower people to be in solidarity” în perioada 15 – 25 octombrie 2021.

Scopul proiectului a fost de a sprijini lucrătorii de tineret în dobândirea de competențe de lucru online, pentru a îmbunătăți calitatea muncii în domeniul tineretului .

Obiectivele proiectului:

1. Construirea unui set de competențe de bază pentru activități online cu grupuri de tineri, folosind elemente din 2 metode de educație non-formală (TeleDrama, Metoda Espere), timp de 11 zile, pentru 33 de lucrători de tineret din 6 țări

2. Promovarea metodelor de educație non-formală în mediul online ca instrumente de activare a spontaneității și solidarității/incluziunii în lucrul cu grupuri de tineri, inclusiv persoane defavorizate, pe tot parcursul proiectului.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.